Haber

Byd, Elektrikli Kamyonu Şangay Limanı Üzerinden Toplu Taşıyıcıyla Hindistan’a İhraç Ediyor

ŞANGAY, 15 Aralık (Xinhua) — Çin’in önde gelen yeni enerji aracı (NEV) üreticisi BYD, Perşembe günü Şanghay limanından kalkan bir dökme yük gemisiyle Hindistan’ın Chennai kentine 40 adet tamamen elektrikli kamyon ihraç etti.

Bu aynı zamanda, Zhanghuabang Rıhtımı aracılığıyla Şangay’daki NEV ihracatı için dökme yük gemileri kullanılarak nakliyenin başlangıcı oldu.

NEV üreticisi, 200 adet tamamen elektrikli kamyonun da bu ayın sonunda rıhtım yoluyla ihraç edileceğini söyledi.

Son zamanlarda, Şangay’daki konvansiyonel roll-on/roll-off (ro-ro) gemilerinin kapasitesi, Çin’deki NEV üreticilerinin ihracat talebini karşılamakta yetersiz kaldı.

İhracatçılar, limanın Şanghay’ın Waigaoqiao ve Yangshan rıhtımları üzerinden ro-ro nakliyesine ek olarak daha fazla kanal açmasını önerdi.

Şanghay Gümrüğü’nden alınan verilere göre, bu yılın ilk 10 ayında Şangay’dan ihraç edilen araç sayısı yüzde 46,8 artışla 1,12 milyona, ihracatın maliyeti ise yüzde 21,5 artışla 150 milyar yuana (yüzde 21,5) ulaştı. geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 71,6. milyar dolar).

Bunların ortasında ihraç edilen elektrikli araç sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 92,5 artarak 417 bin 417 bine, ihraç edilen araçların değeri ise yüzde 115,5 artarak 86,2 milyar yuan oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu